פרסום מודעת דרושים – 5 האתרים מומלצים ביותר למעסיקים

הפוסט נכתב על ידי רועי טלמון

מגייס ראשי בחברת MSN. בעל וותק של 10 שנים בגיוס עובדים לעולם ההיי-טק והתוכנה.

עד תחילת שנות האלפיים, אולי אפילו קודם, כל עסק שרצה לפרסם מודעת דרושים ידע שהדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות לוחות בעיתונות הכתובה. לכל עיתון היה לוח שמתפרסם פעמיים בשבוע, בימי שלישי ושישי, כמו כן היו לוחות של עיתונות מקומית שהיו יוצאים במהלך השבוע, בדגש על סופשבוע.

עולם האינטרנט שינה את כללי המשחק לגמרי. היום כבר מעסיק לא מפרסם מודעות בלוחות בעיתונות הכתובה, שכן כולם עברו להשתמש בלוחות באינטרנט. אנחנו יכולים למצוא מגוון לוחות שמציעים למעסיקים אפשרות לפרסם מודעות ולהציע לגולשים, בין אם הם מנויים בלוח ובין אם לאו, להיכנס, לקרוא על המשרה ולהחליט האם הם מעוניינים לשלוח קורות חיים ולקוות לקבל מענה.

צריך להדגיש, גיוס עובדים באמצעות מודעות דרושים באינטרנט, זו אחת הדרכים הכי פופולאריות, בוודאי היום כשאפשר להשתמש גם בלוחות של אתרים וכן באפשרויות נוספות, כמו קבוצות בפייסבוק או שימוש ברשתות חברתיות אחרות.

גם מבחינת המועמדים, פרסום מודעות דרושים באינטרנט הפכו את כל הנושא של חיפוש עבודה להרבה יותר קל ופשוט. החל מכך שיש להם גישה וחשיפה להרבה יותר אפשרויות, וכלה בכך שהאתרים מציעים להם הרבה יותר כלים, למשל, בדיקת קורות חיים, טבלאות שכר, מדריכים מקצועיים כיצד להתכונן לראיון עבודה ועוד.

איפה נכון לפרסם מודעות דרושים

לפני שאנחנו נציג מספר אתרים בהם אפשר לפרסם מודעות דרושים, עולה שאלה, איפה נכון לפרסם, האם באתרי אינטרנט שמיועדים לכך או ברשתות חברתיות נניח.

התשובה לכך איננה חד משמעית, ולא חייבים לוותר על אופציה אחת עבור אופציה אחרת. מצד שני צריך לזכור, פרסום באתר דרושים אומנם עולה כסף הרבה פעמים, בוודאי אם רוצים לעשות אותו נכון, אך הוא נשאר לאורך תקופה ארוכה. לעומת זאת, פרסום ברשתות חברתיות יכול להיעלם בין הפוסטים השונים, ואיש לא יבחין בו.

לכן מוטב לחשוב על פרסום באתרים, לפני שמחפשים אופציות אחרות, ולהשקיע בכך זמן וכסף.

אתרים מומלצים לפרסום מודעות דרושים

ג'ובנט – אתר הדרושים מספר אחד בישראל לדעת רבים. מאפשר למעסיקים לפרסם מודעות בכסף וכן חינם. מדובר על אתר שמציע גם מידע רחב על שוק התעסוקה בישראל, חלוקה לקטגוריות ועוד.

דרושים – לוח דרושים מגוון שמציע חלוקה על פי עבודות, על פי תפקידים, תחומים וכן על פי אזורים. נחשב לאחד האתרים הפופולאריים ביותר.

מובטל – אתר שמציע לעובדים אפשרות לחפש מודעות בחינם. מה שהופך אותו לפופולארי מאוד בקרב הקהל הרחב ולכן זה משתלם לפרסם בו מודעות דרושים.

אולג'וב – אתר פופולארי לחיפוש עובדים, מציע מגוון רחב של אפשרויות למעסיקים ולמועסקים, כולל מידע מקצועי אודות חיפוש עבודה.

הומלס – אתר שמציע לוחות בתחומים שונים, כולל בתחום של חיפוש עבודה. הפופולאריות שלו נובעת מכך שהוא רחב ונוח לשימוש.

ג'ובקרוב – אתר שמציע למועמדים אפשרות למצוא עבודה על פי מיקום המגורים שלהם.