מה לשאול בראיון עבודה? 8 שאלות שחובה על המראיין לשאול את המועמד

הפוסט נכתב על ידי רועי טלמון

מגייס ראשי בחברת MSN. בעל וותק של 10 שנים בגיוס עובדים לעולם ההיי-טק והתוכנה.

כל מועמד שמגיע אל מקום עבודה בפעם הראשונה בשביל לעבור ראיון, יחוש תחושה קלה או מעבר לכך, של התרגשות, לחץ, אי נוחות מסוימת. זה אף פעם לא פשוט לעבור ראיון עבודה. זה תמיד יוצר תחושה כאילו בוחנים אותנו ואנחנו חייבים לספק את התשובות הטובות ביותר, אחרת אין לנו שום סיכוי לקבל את המשרה.

אך מה שמועמדים רבים לא תמיד יודעים, גם עבור המראיינים או מעסיקים שמנוסים בגיוס עובדים זה לא פשוט, גם להם זה לא קל. הם צריכים לראיין הרבה פעמים מגוון רחב של אנשים, מגוון רחב של מועמדים, ועליהם לדעת מה לשאול, עליהם לדעת כיצד להתייחס לשאלות, וכמובן לקבל על בסיסם את התשובות הטובות ביותר.

צריך לומר, יש שאלות בראיון שאסור למעסיק לשאול וזה כמובן הכרחי שהוא ידע את זה, אך יש גם שאלות שהוא חייב לשאול, אחרת הוא פשוט מפספס את כל המהות של ראיון עבודה. לכן חשוב שהוא יתכונן לקראת הראיון, גם אם הוא עשה את זה בעבר, גם אם הוא עושה את זה 3-4 פעמים ביום, ואפילו אם מדובר במועמד שהגיע אליו דרך חברות השמה, אחרי שהוא עבר אינספור מבחנים, מבדקים וראיונות.

איך יוצרים ראיון עבודה בצורה נכונה

כאמור, ראיון עבודה הוא לא דבר פשוט, מדובר בתהליך שמחייב חשיבה, מחייב הבנה מי יושב מולנו, מה אנחנו מנסים להשיג, כיצד אנחנו רוצים להשיג את זה ועוד.

עוד לפני שאנחנו יוצרים שאלות שחובה עלינו לשאול, יש כמה דברים שאנחנו צריכים לזכור.

ראשית, אף שאלה לא עומדת בפני עצמה. כלומר, כל שאלה יכולה וצריכה להוביל אל שאלות המשך, אותן אנחנו נבנה בהתאם לתשובות של המועמד. לכן על מראיין לשים לב מה עונים לו על כל שאלה ושאלה ולדעת למצוא את העיקר שבתשובה בשביל לבנות שאלות המשך.

שנית, חשוב לזכור, ראיון עבודה לא מבוסס אך ורק על תשובות מקצועיות. אחרת המועמדים היו יכולים פשוט לשנן את מה שכתוב בספרים, כפי שנהוג לומר. יש לשים לב לדברים נוספים, החל מהדרך בה המועמד מגיע לראיון, איך הוא לבוש, איך הוא מתייחס לסביבה, איך הוא עונה על שאלות, האם הוא יוצר תחושה נעימה, אמינות וכדומה.

שאלות שחובה לשאול בכל ראיון עבודה

כעת אנחנו נתייחס למספר שאלות שעל המראיין לשאול בכל ראיון עבודה

למה אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד – שאלה בסיסית, אך היא תלמד אותנו מה המועמד חושב על עצמו, על התפקיד ועל היכולות שלו.

מה אתה יכול לתרום לתפקיד, איך אתה רואה אותו – כאן אנחנו נלמד מה הוא חושב על התפקיד והאם אנחנו רואים אותו באותה צורה, ומה בדיוק הוא חושב שיכול לתת לנו.

מה הניסיון שלך – מעבר לדברים שכתובים בקורות החיים, הוא יספק לנו מידע, מה בדיוק הוא מביא איתו לתפקיד.

מה אומרים עליך המעסיקים שלך – כאן נוכל אולי ללמוד, מה בדיוק הוא חושב שהמעסיקים שלו לשעבר חושבים עליו

תאר לי סיטואציה ואיך פתרת אותה – זו דרך טובה לראות איך הוא חושב, איך הוא מתנהל. אפשר להציע לו סיטואציה ולראות איך הוא מתגבר עליה.

מה אתה אוהב לעשות מעבר לתפקיד – כך נוכל ללמוד באופן אישי, דברים שילמדו אותנו דרך התחביבים שלו, עליו.

מה אתה מצפה מהתפקיד – בעזרת שאלה זו נלמד על המטרות והשאיפות שלו.

מה הדרישות שלך – כאן נוכל לדעת אם אנחנו נמצאים באותו קו מבחינת תנאי שכר ותנאים אחרים.